Velvyslanectví České republiky v Káhiře

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Projekt ekonomické diplomacie 2013

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2014.)

Jednání o vládní dohodě směřující k umožnění konsolidace českého dluhu a prezentace českých firem v období 8-9. dubna 2013

Hlavní cíle projektu:

A/ jednání se súdánskými vládními autoritami o vytvoření vhodných podmínek ke konsolidaci českého dluhu

B/ formou business fóra a prezentací jednotlivých firem oslovení vedení súdánských privátních firem a zástupců státní správy.

Akce byla realizována na úrovni náměstka MZV, a proto bylo snahou využít jeho přítomnosti k dalšímu jednání se súdánskými vládními autoritami a podpisu ujednání o vytvoření vhodných podmínek ke konsolidaci českého dluhu. Dalším záměrem jednání NMDT v Súdánu bylo rozvíjení vzájemných vztahů a podpora hospodářské a obchodní spolupráce, a to formou business fóra a prezentací jednotlivých firem k oslovení vedení súdánských privátních firem a zástupců státní správy.

Projekt navazoval na již realizované projekty v roce  2008 a 2009, které se setkaly s velice kladným ohlasem mezi podnikateli v Súdánu i v ČR. Akce byla realizována primárně v souvislosti s již realizovanou oficiální návštěvou starosty provincie Chartúm v listopadu 2012 v ČR. Mezi hlavní cílové oblasti spolupráce patřila  těžba rud, dopravní systémy (tramvajová doprava a letecká doprava), zpracování kůže, vodohospodářství, potravinářské a zdravotní technologie a zařízení, subjekty státní správy (například Súdánské energetické závody, Ředitelství civilního letectví, Arabský úřad pro zemědělské investice a rozvoj zemědělství, SRC - Sudan Railways Corporation) a Federace súdánských podnikatelů a zaměstnavatelů.

Fórum bylo mimořádně úspěšné, bylo početně velmi zastoupeno ze súdánské strany. Dobře připravené prezentace českých firem a zejména vysvětlení možností spolupráce dávají reálný předpoklad, že se český export do tohoto teritoria zvýší.

Káhira 16. dubna 2013

Vypracoval: Ing. Jan Kouřil – EK ZÚ ČR v EAR