Velvyslanectví České republiky v Káhiře

česky  english 

rozšířené vyhledávání

VÍZOVÉ INFORMACE

Vízového oddělení se nachází na adrese:

Velvyslanectví České republiky v Káhiře
4, Dokki str., Giza
Tel.: 0020-2-33339700
Fax: 0020-2-37485892
E-mail: consulate_cairo@mzv.cz

 

OTEVÍRACÍ HODINY VÍZOVÉHO ODDĚLENÍ

pondělí, úterý, středa: 9:00 - 12:00 hod.

čtvrtek - 9:00 - 12:00 hod. - pouze pro objednané skupiny osob

 

Vyzvedávání zpět cestovních dokladů:

neděle až čtvrtek: od 14:00 do 15:00 hod.

 

Vzhledem k tomu, že velvyslanectví ČR v Tripoli, Libye, bylo dne 31.7. 2014  dočasně uzavřeno, vízová a konzulární agenda byla až do odvolání převedena na velvyslanectví ČR v Káhiře. Vízoví žadatelé se musí zaregistrovat ve visapointu, přičemž v průběhu dané registrace při výběru zastupitelského úřadu budou nadále volit v kolonce „Ambasáda/konzulát ČR  variantu „Libye - Tripolis“. Osobní přítomnost na velvyslanectví v Káhiře je podmínkou pro podání žádosti o vízum.

Další informace k vízovému procesu naleznete v anglické verzi našich webových stránek či na webových stránkách ministerstva zahraničních věcí ČR a ministerstva vnitra ČR.

 

INFORMACE

Od 15. listopadu 2012 je možné se objednat k podání vízové žádosti pouze prostřednictvím VISAPOINTU. VISAPOINT je internetový systém Ministerstva zahraničních věcí České republiky, prostřednictvím kterého se cizinec registruje k podání všech žádostí o víza. Registraci na podání žádosti o vízum cizinec provede na internetové stránce www.visapoint.eu.

Cílem systému VISAPOINT je zejména rovný a spravedlivý přístup ke každému cizinci (žadateli o vízum), zajištění stejných podmínek pro podání žádostí o krátkodobá, tzv. schengenská, a dlouhodobá víza na zastupitelském úřadě, zvýšení efektivity vízového procesu a v neposlední řadě pohodlí samotného žadatele.

Informace o VISAPOINTu v arabštině

přílohy

Velvyslanectvi_CR_v_Tripoli.doc 0 KB DOC (Word dokument) 16.9.2014