Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Rozšíření nabídky služeb prostřednictvím systému CzechPOINT od 1.7.2009

(Archivní článek, platnost skončena 30.11.2011.)

Generální konzulát České republiky v Chicagu informuje veřejnost, že je pověřeným místem informačního systému CzechPOINT.

Generální konzulát České republiky v Chicagu informuje veřejnost, že je pověřeným místem informačního systému CzechPOINT (Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál). Prostřednictvím služby CzechPOINT může každý český občan požádat o:

Ohlášení živnosti (při vstupu do živnostenského podnikání) 1000,- Kč
Další ohlášení živnosti    500,- Kč
Přijetí žádosti o koncesi (při vstupu do živnostenského podnikání 1000,- Kč
Přijetí žádosti o koncesi     500,- Kč
Změna rozhodnutí o koncesi   500,- Kč
Schválení zástupce koncesované živnosti      500,- Kč
Živnostenský rejstřík - změny (za každou i započatou stránku) 20,- Kč
Živnostenský rejstřík - výpis (za každou i započatou stránku)   20,- Kč

 

Provedení autorizované konverze dokumentů do elektronické podoby za každou i započatou stránku konvertované listiny       100,- Kč
Provedení autorizované konverze dokumentů do listinné podoby za každou i započatou stránku konvertované listiny    100,- Kč
Opětovné vydání přístupových údajů k datové stránce  - v případě ztráty či odcizení je první opětovné vydání zdarma, při dalším opakovaní v průběhu 3 let je opětovné vydání zpoplatněno 600,- Kč

 

Správní poplatky se platí v hotovosti v USD v přepočtu podle platného kurzu vyhlášeného ČNB.

Službu CzechPOINT zajišťuje konzulární oddělení v úředních hodinách, tj. pondělí - pátek od 9:30 do 12:30 hod. Osobní účast při podání žádosti je nutná, kromě agendy Czech POINT E-SHOP - výpisy poštou. O výpisy z obchodního a živnostenského rejstříku lze požádat na základě znalosti IČO (identifikační číslo organizace). Pro výpis z katastru nemovitostí je třeba znát katastrální území a číslo listu vlastnictví, popř. parcelní či popisné číslo. V insolvečním rejstříku je možné vyhledávat na základě dvou ukazatelů - identifikačního čísla organizace (hledání příslušné organizace) a podle osobních údajů (konkrétní osoba). Pro více info viz jednotlivé odkazy.

K žádosti o výpis z rejstříku trestů se vyžaduje platný cestovní pas nebo platný občanský průkaz s uvedeným rodným číslem.

Pro aktuální informace o poplatcích, poskytovaných službách a sjednání si schůzky kontaktujte GK Chicago na číslo 312-861-1037 linka 113 nebo na e-mail consulate_chicago@mzv.cz.