Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jak získat duplikát rodného listu

(Archivní článek, platnost skončena 21.07.2014.)

Pokud jste původní rodný list ztratili, nemůžete jej najít, potřebujete rodný list své matky, otce, babičky, dědečka, lze kdykoli na našem GK požádat o vystavení duplikátu rodného listu. Musíte však vědět, ve kterém městě nebo obci v České republice je osoba v matriční knize vedena, jelikož se duplikát rodného listu vydává pouze v případě, že daná osoba je již v české matrice zapsána.

Duplikát českého rodného listu se vydává za poplatek na žádost oprávněné osoby. Oprávněnou osobou se rozumí osoba v rodném listu uvedená, osoba v příbuzenském vztahu nebo jiná osoba, která osvědčí právní zájem na získání rodného listu. Příbuzenský vztah je nutno doložit rodnými listy.

Pokud chcete získat duplikát rodného listu předložte:

1.     Vyplněnou Žádost o rodný list
Jestliže žádost nepodáváte na konzulátu osobně, je třeba si nechat podpis na žádosti ověřit notářem

2.     Kopii Vašeho úředního dokladu totožnosti obsahujícího Vaši fotografii (např. kopii cestovního pasu, řidičského průkazu nebo občanského průkazu)

3.      Pokud nejste příbuzný dítěte uvedeného na rodném listu, přiložte na samostatném papíru vysvětlující dopis, proč rodný list potřebujete

4.     Poplatek


Informaci o poplatcích naleznete ZDE. Na úhradu poplatků zašlete Money Order (vypsaný na "Consulate General of the Czech Republic in Chicago"). Generální konzulát ČR nemůže přijímat osobní šeky.

První český rodný list se vydává bezplatně po zápisu narození dítěte do české matriky.

Jakmile konzulát rodný list obdrží, zašle Vám jej na adresu udanou v žádosti. Pokud matriční úřad v České republice konzulátu sdělí, že rodný list nemůže z nějakého důvodu vystavit nebo vydat, budeme Vás obratem kontaktovat.

přílohy

ŽÁDOST O DUPLIKÁT RODNÉHO LISTU 17 KB PDF (Acrobat dokument) 27.1.2012