Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Gratias agit pro p. Edwarda Dellina

Cenu Gratias agit pro rok 2014 udělil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek třinácti osobnostem a jedné organizaci, mezi kterými je i pan Edward Dellin, předseda pražského výboru Chicago Sister Cities International, jako jedinému v USA. Datum slavnostního předávání cen je stanoveno na 6. června 2014 v Praze.

Cena ministra zahraničních věcí Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí byla zřízena v roce 1997 jako ocenění předních osobností a organizací za příkladné aktivity v nevládní sféře.
Cenou Gratias agit, udělovanou ministrem zahraničních věcí ČR za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí, mohou být oceněny osoby bez rozdílu národnosti a státní příslušnosti, nezávisle na zemi jejich původu a současného pobytu, které svojí dlouhodobou činností nad rámec svých profesionálních povinností nebo významným činem cílevědomě přispěly nebo přispívají k šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

Prohlášení Generální konzulky Dany Huňátové:

On behalf of the Consulate General of the Czech Republic in Chicago, I would like to personally congratulate Mr. Edward Dellin on recently being awarded the Gratias Agit award.
Mr. Dellin has used his personal background and heritage as reason to inspire others to learn about the Czech Republic. As Chairman of the Chicago Sister Cities Prague Committee, Mr. Dellin has worked to bridge the gap between two historical cities making the distance seem miniscule when compared to the shared experiences accomplished through cultural exchanges. 

I appreciate Mr. Dellin’s continued hard work to promote the Czech Republic and  I am honored that a candidate from Chicago has been chosen for this acclaimed award.  
 
Dana Huňátová
Consul General