Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Novoroční dopis zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti Mgr. Stanislava Kázeckého, Ph.D. Čechům žijícím v zahraničí

(Archivní článek, platnost skončena 29.01.2014.)

                                                                                    V Praze dne 21. prosince 2011

 

 

Vážení přátelé,

 

dovolte mi, abych se na Vás obrátil jménem Ministerstva zahraničních věcí České republiky a popřál Vám vše dobré do celého nadcházejícího roku 2012. Ať prožíváte po celý rok klid a pohodu ve Vašem osobním životě a úspěchy ve Vaší práci.

Velmi rád Vám sděluji, že Oslavy Dne české státnosti budou v roce 2012 pod záštitou prezidenta republiky věnovány právě Vám, Čechům ve světě. Na 28. září, svátek sv. Václava, je připravován slavnostní večer v historické budově Národního divadla za účasti význačných osobností z veřejného života a medií, který je míněn i jako poděkování za to, co ve světě děláte pro šíření českého jazyka, kultury a povědomí o naší zemi. Slavnostní večer bude vyvrcholením mnoha Vám věnovaným akcím, jako je Mezinárodní krajanský folklorní festival, Konference Mezinárodního koordinačního výboru zahraničních Čechů, předání ceny Významná česká žena ve světě a mnoha dalších, o kterých se budete moci v brzké době dočíst na našich webových stránkách www.mzv.cz/krajane. Velmi přivítáme, pokud se Vám podaří zúčastnit se alespoň některé z těchto akcí.

Dále bychom Vás chtěli seznámit i s našimi dalšími plány na rok 2012. V nadcházejícím roce budeme ještě více podporovat výuku českého jazyka v zahraničí. S potěšením tedy sledujeme nárůst projektů České školy bez hranic. Ve spolupráci s ministerstvem školství upravíme každoroční kurs metodiky výuky českého jazyka i pro potřeby pedagogů těchto českých škol. Kurz metodiky bude probíhat od 27.8. do 7.9.2012.

Co se léta roku 2012 týče, rovněž podporujeme vznik pilotního projektu letního dětského tábora s výukou českého jazyka v Říčanech u Prahy v termínu od 14.7. do 3.8.2012, který je připravován ve spolupráci s Olivovou nadací a učitelkami České školy bez hranic. Více informací o tomto táboře můžete obdržet na e-mailu: info@olivovanadace.cz.

            Od ledna příštího roku Vám bude též k dispozici několik novinek na naší webové stránce www.mzv.cz/krajane – jako např. mapa světa krajanů a Čechů v zahraničí nebo texty o význačných osobnostech z řad krajanů a Čechů v zahraničí. 

Moc se těším na setkávání s Vámi všemi na našem pracovišti pro krajanské záležitosti v Praze a přeji Vám ještě jednou za sebe i své kolegy vše nejlepší do Nového roku 2012!

             S pozdravem

                                                    Mgr. Stanislav Kázecký, PhD.

                                        zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti

                                      Ministerstvo zahraničních věcí České republiky