Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český velvyslanec Petr Kolář s chotí navštívil stát Wisconsin

Ve dnech 5. a 6. října 2009 navštívil velvyslanec Kolář s manželkou Jaroslavou Milwaukee a Madison ve státě Wisconsin. Doprovázel je Generální konzul České republiky v Chicagu Marek Skolil.

Ve městě Madison se dne 5. října 2009 sešel velvyslanec Kolář s ředitelem organizace Institute of World Affairs Dougem Savagem a poskytl rozhovor v televiznímu pořadu „International Focus“.

Velvyslanec Kolář se v Milwaukee rovněž sešel s bývalým velvyslancem USA v ČR Richardem Graberem a s jeho chotí, se zástupcem County Milwaukee (County Executive) Scott Walkerem a se zástupci společností Harley Davidson Motor Co., Badger Meter, Rockwell Automation a Briggs & Stratton.

Wisconsin

Zleva: D. Nový, S. Walker, P. Kolář, R. Graber, M. Skolil

Večer měl velvyslanec Kolář přednášku s diskuzí na téma „20 let svobody a česko-americké vztahy“.

Wisconsin

V Madisonu se velvyslanec Kolář sešel s guvernérem státu Wisconsin Jimem Doylem.

Wisconsin

Na University of Wisconsin v Madisonu uspořádal děkan Divize mezinárodních studií Gilles Bousquet oběd na počest velvyslance Koláře a paní Kolářové.

Velvyslanec Kolář se na univerzitě sešel mezi dalšími s Assoc. Dean Magdalenou Hounerovou, profesorem Milanem Haunerem, navštívil hodinu výuky české literatury, diskutoval se studenty na semináři velvyslance Alfreda Defaga na téma „The U.S. and Europe: A New Beginning in the Transatlantic Relationship“ a měl veřejnou přednášku na téma „Challenges and Opportunities of the European-American Partnership – a Czech Perspective.“

Wisconsin