Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní filmový festival v Chicagu, říjen 2010

(Archivní článek, platnost skončena 30.09.2014.)

Českou republiku na filmovém festivalu zastupoval film režisérky Alice Nelis Mamas & Papas. Promítání se uskutečnilo v kině AMC River East 21, 322 E Illinois St., Chicago.

Nízev filmu: Mamas & Papas
Režie: Alice Nellis
Česká republika, 2010, 110 min
Drama, česky s anglickými titulky

Hrají: Zuzana Bydžovská, Petr Fraňek, Filip Čapka, Zuzana Čapková, Natalia Volkova, Ivan Shvedoff, Michal Čapka, Marika Procházková, Martha Issová, Zuzana Kronerová, Pavlína Štorková, Václav Jiráček, Ludimila Forétková, Ivana Uhlířová

Obsah:
Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství. Záměrem scénáristky a režisérky Alice Nellis je ukázat pomocí souběžného vyprávění několika příběhů, že problém moderního rodičovství je širší a hlubší než konkrétní situace kterékoliv jednotlivé postavy. Domácí režisérka číslo jedna opět přichází s příběhem, který se může dotknout diváků bez ohledu na věk či postavení. Každý z vyprávěných příběhů o touze po dítěti, osudovém rozhodnutí, zda dítě mít či nemít nebo snaze vyrovnat se s nástrahami, které před nás život postavil, může být právě ten váš.  

Filmový trailer

mamas&papas