Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Events Network - Tisková zprávaz 1. listopadu 2007

Cílem Czech Events Network (CEN) www.czechevents.net je napomáhat vystoupením českých umělců ve Spojených státech a Kanadě a obecně informovat o zdejších česko-amerických kulturních akcích.

V České republice a na Slovensku je mnoho umělců, zpěváků , hudebníků, tanečniků a výtvarniků, kteří přijíždějí na turné či výstavy do USA a Kanady. Většinou však vystupují jen v New Yorku, Chicagu, Washingtonu a Los Angeles, nebo v Montrealu a v Torontě, ale málo kdy v jiných městech.
Úkolem nové služby je prodloužit trvání pobytu těchto umělců v USA a Kanadě zvýšením počtu lokalit, a tím snížit náklady jednotlivých krajanských organizací a pořadatelů na tato představení. Dále tato služba má za cíl představit nové umělce, kteři by se rádi předvedli severoamerickému publiku.

Od jara 2007, CEN již vytvoříla informační a ko-ordinační internetový systém zahrnující plánované cesty a nabízí je dalšim krajanským či profesionálním organizacím. Dále vytváří databázi umělců, jejich agentur a krajanských organizací, které maji zájem o nabídky těchto umělců. Navštivte prosim www.czechevents.net.
Kromě informací o umělcích přijíždějících do Severní Ameriky, najdete na této webové stránce seznam umělců všech žánrů, kalendář kulturních událostí po celých USA a Kanadě, více než tucet českých televizních stanic vysilajících přes internet a ještě více rozhlasových stanic, linky na české kluby a restaurace v USA a Kanadě, umělecké galerie a výtvarné umělce, česká divadla a jiné důležité informace o české kultuře na severoamerickém kontinentě.

Důležitým krokem je zjištění specifických zájmů krajanských organizací o tuto službu. Proto žádáme české a slovenské krajanské organizace a organizátory českých a slovenských kulturnich akcí, aby vyplnily dotazník uveřejněný na webové strance http//:ccrcc.net/CNACC/news.html., nebo zaslaly faxem na 416-929-3432.

Věříme, že tento projekt obohatí náš krajanský život a zvýší propagaci české kultury v USA a Kanadě.
Kontakt: Lubomír Novotný, e-mail: lnovotny@czechevents.net nebo telefon 416-929-3432

(Pozn. generálního konzulátu - jedná se o převzatou tiskovou zprávu.)

přílohy

CEN 44 KB (FILE_TYPE_) 22.10.2008