Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání dokumentu Moc bezmocných (The Power of the Powerless)

Při příležitosti českého stáního svátku Dne boje za svobodu a demokraci uspořádal Generální konzulát ČR v Chicagu promítání amerického dokumentárního filmu "Moc bezmocných" režiséra Coryho Taylora, který byl v ČR uveden v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2010. Film byl promítán v původním anglickém znění.

Promítání se uskuteční ve středu 17. listopadu v 18:00 hodin na Gk Chicago, 205 N. Michigan Ave., Suite 1680. V případě zájmu prosím volejte na 312-861-1037, linka 100 nebo pište na chicago@embassy.mzv.cz.

Moc bezmocných, 78 min.

Za vlády komunistického režimu byli v bývalém Československu příznivci demokracie považováni za potížisty. Za své ideje a skutky často končili ve vězení. Během Sametové revoluce, události srovnatelné s nenásilným hnutím Mahátmy Gandhího či Martina Luthera Kinga, byla země osvobozena od tyranie a bezpráví. K moci se dostala nová generace demokratických politiků. O dvacet let později je tu ale stále mnoho nezodpovězených otázek. Dokument Moc bezmocných (The Power of the Powerless) ukazuje, k jak složitým rozhodováním byli nuceni lidé, kteří žili ve společnosti ovládané strachem a lží, a jaká měla tato rozhodnutí vliv na dnešní generaci mladých lidí.

Více informací naleznete na www.thepowerofthepowerless.org

moc bezmocnych