Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kašpárek v rohlíku - dvě divadelní představení pro děti

Generální konzulát ČR ve spolupráci s divadlem Bohemia spolupracovali na vystoupení české divadelní skupiny Kašpárek v rohlíku, která vystopila se svým programem pro děti "Nevíchovný koncert" v sobotu 11. února 2012 ve 12:30 hod ve škole T.G.M., 5701 W 22nd Place, Cicero a v 16:00 hod v restauraci Klas, 5734 W. Cermak Rd., Cicero, IL.

Hudebně divadelní projekt "Kašpárek v rohlíku" torpéduje hudební výchovu v samostatném koncertním pořadu Nevíchovný koncert, ve kterém diváci proplují kolem historických hudebních bójek. Od pravěku přes Mozarta kolem dechovkového mysu Františka Kmocha dokormidlují až do přístavu současné hudby. Kašpárkova kapela představí také bejbypankové písničky z vlastních CD.

Co je Kašpárek v rohlíku?
Kašpárek v rohlíku je projekt pro děti a dospělé postavený na originálním propojení divadla a hudby ve vlastních představeních, živých hudebních show i na hudebních nosičích. Jednotlivé části (kabaret, koncert) jsou určené k samostatné produkci nebo mohou vytvářet ucelené zábavní programy ve vlastním stanovém městečku. Kašpárkovo městečko je doplněno netradičními atrakcemi a vystoupeními spřízněných tvůrců, umělců, skupin.

Proč projekt vznikl?
Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek kvalitních, původních písniček pro děti a také jako reakce na téměř neexistující mezigenerační zábavu určenou společně pro dospělé a děti.

Kdo má Kašpárka rád?
Aktivní rodiče a jejich děti, zejména dospělí vyhledávající kvalitní zábavu pro sebe a své děti ve věku 0 – 80 let.

Více o Kašpárku v rohlíku