Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Klasikové předválečné československé fotografie bohatě zastoupeni na výstavě v Milwaukee Art Museum

Výstava „Foto: Modernity in Central Europe, 1918-1945”, zorganizovaná Národní galerií umění ve Washingtonu, bude od 9. února do 4. května tohoto roku ke shlédnutí v Milwaukee Art Museum. Tato unikátní přehlídka je ohlednutím za zlatým věkem moderní a experimentální fotografie vznikající v první polovině XX. století ve Střední Evropě.

Výstava "Foto: Modernity in Central Europe, 1918-1945", zorganizovaná Národní galerií umění ve Washingtonu, bude od 9. února do 4. května tohoto roku ke shlédnutí v Milwaukee Art Museum. Tato unikátní přehlídka je ohlednutím za zlatým věkem moderní a experimentální fotografie vznikající v první polovině XX. století ve Střední Evropě. Výstava přináší 165 originálních uměleckých děl, knih a dalších původních dokumentů zapůjčených z amerických a zahraničních sbírek. Mezi známými i americkému publiku méně známými klasiky moderní evropské fotografie zaujímají přední místo i čeští fotografové Josef Sudek, Jaromír Funke, Karel Teige, Jindřich Štýrský a další.

"Němečtí, čeští, maďarští, polští a rakouští fotografové zde zastoupení patřili k nejcitlivějším barometrům dobových změn, přestože jejich jména nepatří vždy k nejznámějším a přestože někteří z nich - jako Witkiewicz, Funke nebo Štýrský - se ani nedožili konce druhé světové války. A ti, kteří přežili - slavnější jména jako Martin Munkasci, Josef Sudek a Hannah Hoch - nebyli nikdy tak brilantní jako během neklidných a nejistých let, na která se přehlídka zaměřuje." napsal při příležitosti newyorského uvedení výstavy v Guggenheimově muzeu Vince Aletti v týdeníku The New Yorker. Více informací naleznete na adrese www.mam.org.