Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvání dětí k účasti na 42. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Až do 28.2.2014 můžou děti ve věku od 4 do 16 let posílat svá výtvarná díla na další ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice, které se pravidelně účastní děti z několika desítek zemí všech světadílů.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě. V posledních letech do výstavy přichází pravidelně přibližně 25 000 velice kvalitních výtvarných děl od dětí nejen z České a Slovenské republiky, ale i z dalších  téměř 70 států, včetně exotických zemí jako jsou Čína, Japonsko, Filipíny, Indie, Keňa, Malajsie, Srí Lanka nebo Zimbabwe

Pro rok 2014 bylo vybráno téma Rodinné zemědělství aneb Naše zahrádka a pole, protože rok  2014 byl stanoven Organizací spojených národů Mezinárodním rokem rodinného zemědělství. Více informací naleznete na:

http://www.mdvv-lidice.cz/aktualni/vyzva/