Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

17. ročník Filmového festivalu Evropské Unie

Gene Siskel Film Center zve veřejnost na 17. ročník Filmového festivalu EU, který proběhne od 7. března do 3. dubna 2014. Jedná se největší filmovou přehlídku národů Evropské Unie v Severní Americe. Tento rok na festivalu bude mít chicágskou premiéru 64 nových filmů z 26 zemí Evropské Unie. Česká republika bude zastoupena dvěma filmy - Klauni, Líbánky. Závěrečný večer festivalu bude ukončen filmem Líbánky, kde bude přítomen režisér Jan Hřebejk. Více informací a celý program festivalu naleznete na www.siskelfilmcenter.org.

Českou republiku reprezentují:

klauni
KLAUNI
(CLOWNWISE
)

Komedie / Drama

Česko / Finsko / Lucembursko / Slovensko, 2013, 120 min

Režie: Viktor Tauš
Scénář: Petr Jarchovský
Hudba: Petr Ostrouchov
Hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Didier Flamand, Julie Ferrier, Kati Outinen, Eva Jeníčková, Zuzana Kronerová, Taťjana Medvecká, Juraj Nvota, Robert Nebřenský, Jan Slovák, Ivana Uhlířová, Lubor Šplíchal, Petr Fischer, Michaela Procházková.

Promítání:
Neděle, 9. března ve 14:45 hod.
Pondělí, 10. března v 19:45 hod.

Obsah
Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled?

 

libanky
LIBANKY
(HONEYMOON)

Za přítomnosti režiséra Jana Hřebejka (3. duben, 18:30 hod)

Drama

Česko / Slovensko, 2013, 98 min

Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Aleš Březina
Hrají: Aňa Geislerová, Stanislav Majer, Kristýna Nováková-Fuitová, Jiří Černý, Jiří Šesták, David Máj, Lenka Šilhánová

Promítání
Neděle, 30. března v 15:00 hod.
Čtvrtek, 3. dubna v 18:30 hod.

Obsah
zobrazit všechny obsahy Líbánky se odehrávají v čase dvou dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich - Tereza (Anna Geislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem... kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!(oficiální text distributora)

Director Jan Hrebejk will be present for audience discussion on Thursday. Immediately following the Q&A, the audience is invited to a closing-night reception in our lobby, hosted by Whole Foods Market.