Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

48. ročník chicágského filmového festivalu

V pořadí již 48. ročník filmového festivalu v Chicagu se uskuteční ve dnech 11. až 25. října 2012. Česká republika bude zastoupena filmem režiséra Zdeňka Jiráského Poupata.

POUPATA

Česko, 2011, 94 min
Režie: Zdeněk Jiráský
Hudba:Martin Přikryl

Hrají:Vladimír Javorský, Malgorzata Pikus, Marika Šoposká, Josef Láska, Kateřina Jandáčková, Thi Minh Nguyen, Natálie Řehořová, Aneta Krejčíková, Dana Syslová, Jiří Maryško, Luboš Veselý, Miroslav Hanuš, Edgar Dutka, Vladimír Polívka, Otmar Brancuzský, Karel Zima, Michaela Koliandrová, Olivie Žižková, Jiří Král, Natalia Veselá.

Příběh Poupat vypráví o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, s plným vědomím toho, že její jedinou naději je útěk a tudíž zrada nejbližších. Honza věří v čistotu a sílu lásky bez ohledu na okolnosti, za jakých se zrodila. Kamila hledí s jistotou do budoucna a nehodlá si připustit bídu dnešního dne. Jediný Jarda ví, že svět ani sebe nezmění. Vědom si svého slabošství, nepokouší se o nic. Chorobná závislost na výherních automatech, která přivedla jeho nejbližší do neřešitelné životní situace, je v jeho mysli samozřejmostí. Skutečný a přesvědčivý pokus o záchranu rodiny přijde ve chvíli, kdy je pozdě...

sobota 13/10 - 18:00 hod *Director scheduled to attend
neděle 14/10 - 14:30 hod *Director scheduled to attend
úterý 16/10 - 13:00 hod

POZVÁNKA
48th Chicago International Festival
Předprodej vstupenek

přílohy

_48_ChiFilmFest___Czech_Republic.pdf 177 KB PDF (Acrobat dokument) 26.9.2012