Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní veletrh sportovního létání v Oshkoshi

(Archivní článek, platnost skončena 07.08.2013.)

Generální konzulka Dana Huňátová navštívila ve dnech 24.-25.7. 2012 českou expozici na mezinárodním veletrhu sportovního létání /LAA Air Venture/ v Oshkoshi (Wisconsin).

Českou účast zajištovala Hospodářská komora ve spolupráci s agenturou CzechTrade a s Leteckou amatérskou asociací s využitím prostředků Evropských strukturálních fondů na podporu vybraných výstav a veletrhů v zahraničí. Za českou republiku se představily První brněnská strojírna, TL Elektronic a.s., Evektor-Aerotechnik a.s., Kuberg s.r.o., Czech Sport Aircraft. Kromě oficiálních vystavovatelů  byly na veletrhu zastoupeny i další české firmy buď samostatně nebo prostřednictvím místních partnerů.

Generální konzulka ČR v Chicagu Dana Huňátová zahájila tiskovou konferenci, v jejímž závěru došlo ke slavnostnímu podpisu smlouvy mezi českou firmou TL Elektronic  o dodávkách EMS Integra /multifunkční monitorovací systém/ pro americkou firmu ROTAX.

LAA Air Venture v Oshkoshi je jednoznačně nejdůležitější událostí v kategorii lehkého leteckého průmyslu a zastoupení ČR na tak významném veletrhu je pro další rozvoj tohoto odvětví naprosto klíčové. Podpis smlouvy je obrovský úspěch TL Elektronic, a.s.

Český lehký letecký průmysl je výrazně orientován na trh USA,  90% roční produkce v objemu kolem 1 miliardy Kč je určeno pro vývoz. 

Česká prezentace v Oshkoshi, WI