Generální konzulát České republiky v Chicagu

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

(Archivní článek, platnost skončena 12.02.2014 / 19:00.)

Blíží se konání předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlasování na generálním konzulátu v Chicagu se bude konat ve dvou dnech, kterými jsou čtvrtek 24. října 2013 a pátek 25. října vždy od 14 do 21 hodin. Volební místnost se bude nacházet v budově konzulátu na adrese 205 N Michigan Avenue, Suite 1680, Chicago, IL 60601.

Rádi bychom Vám připomněli, že k tomu, aby se čeští občané mohli zúčastnit voleb na generální konzulátě ČR v Chicagu, mohou zvolit jednu z následujících možností:

1. Při dlouhodobém pobytu v některém ze států USA, které spadají do jurisdikce GK Chicago, lze do neděle do 15. září 2013 požádat o zápis do zvláštního seznamu voličů vedeného na generálním konzulátě. Podrobné informace o zápisu do zvláštního seznamu voličů naleznete na našich webových stránkách.  Pokud jste se zapsali do zvláštního seznamu voličů vedeném na generálním konzulátě v Chicagu při předchozích volbách, nemusíte se zapisovat znovu, již jste ve zvláštním seznamu voličů vedeni.

2. V případě krátkodobého pobytu v zahraničí je vhodnější volit na voličský průkaz. Voličský průkaz má jednorázový charakter a vydá Vám ho obecní úřad v místě Vašeho trvalého pobytu v ČR, v jehož stálém seznamu voličů jste zapsán/a.

Upozorňujeme, že na úřadech vedených honorárními konzuly volit nelze.Voličem je státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let.Voliči v zahraničí volí kandidáty ze Středočeského kraje, který byl dne 30. srpna 2013 určen losem Státní volební komisí jako volební kraj, pod který jsou podřazeny všechny zvláštní volební okrsky.

Nezapomeňte, že při vlastním hlasování se volič musí prokázat platným pasem nebo občanským průkazem České republiky!