Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě

по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Moldavské republice

(Archivní článek, platnost skončena 30.04.2014.)

Ve dnech 17. - 20. 4. 2012 proběhla návštěva poslanců vedená předsedou výboru panem Davidem Vodrážkou.

Ve dnech 17. až 20. dubna 2012 pobývala v Moldavsku delegace zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR pod vedením jeho předsedy Davida Vodrážky. V české delegaci dále byli místopředsedkyně Lenka Andrýsková, Květa Matušovská a Renáta Witoszová.

V oficiální části programu se delegace nejprve setkala s prvním místopředsedou Parlamentu Moldavské republiky Vladem Plahotniucem za účasti předsedy zahraniční a integrační komise Igora Cormana, dále s Igorem Cormanem a některými dalšími členy komise. Dále se delegace setkala s náměstkem ministra zahraničí Andreiem Popovem a ministrem obrany Vitaliem Marinuţou.

Poslanci také navštívili české krajany v obci Huluboaia poblíž města Cahul, kde českým krajanům předali dary, a to hudební nástroje kapele působící při krajanském spolku Novohrad a DVD přehrávač a sady českých filmů Lyceu Jaroslava Haška. Posléze se členové delegace v okresním městě Cahul setkali s předsedou okresu Avramem Micinským a navštívili centrum domácí péče vybudované za pomoci ČR Home care.

HoluboaiaHoluboaiaHoluboaia

HoluboaiaHoluboaia