Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě

по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Politické konzultace prvního náměstka ministra zahraničních věcí ČR J. Schneidera v Moldavské republice ve dnech 17. – 18.11.2013

(Archivní článek, platnost skončena 21.11.2014.)

Ve dnech 17. – 18.11.2013 uskutečnil první náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider politické konzultace v Moldavské republice.

Během svého pobytu jednal s náměstky ministryně zahraničních věcí a evropské integrace I. Groza a V. Chiveri, byl přijat předsedou vlády I. Leankou a místopředsedou vlády pro reintegraci E. Carpovem. V rámci konzultací a setkání s moldavskými partnery byly diskutovány možnosti bilaterální spolupráce, včetně plánované návštěvy prezidenta ČR M. Zemana v Moldavské republice, problematika evropské integrace a Podněstří. Náměstek J. Schneider vystoupil s přednáškou na Svobodné mezinárodní moldavské univerzitě (ULIM) a poskytl interview televizní společnosti Moldova 1 a Rádiu svobodná Evropa.

Dne 17.11.2013 slavnostně zahájil za účasti ministra životního prostředí G. Šalaru, náměstka ministra regionálního rozvoje a stavebnictví L. Oboroc, starosty města Čimišlia G. Raileanu a dalších moldavských představitelů zkušební provoz čističky odpadních vod v Čimišli, která je zde realizována společností Ircon, s.r.o. v rámci české rozvojové spolupráce.

Návštěva zdůraznila podporu ČR moldavskému úsilí o sblížení s EU a potvrdila zájem moldavské strany o spolupráci s ČR. Moldavská strana vysoce ocenila poskytovanou rozvojovou pomoc, přičemž zdůraznila zájem o prohlubování obchodně-ekonomické spolupráce, včetně angažmá českých společností na privatizačních a investičních projektech moldavské vlády.

MZVaEI

Předseda vlády

místopředseda vlády