Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě

по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Den Evropy v Moldavsku 2014

Již tradiční Den Evropy se v letošním roce uskuteční dne 10. května v moldavském hlavním městě Kišiněvě a dne 17. května ve městě Comrat

Další ročník již tradičního Dne Evropy v Moldavsku se v letošním roce uskuteční v Kišiněvě (v sobotu dne 10. května) a o týden později (dne 17. května) ve městě Comrat na jihu země. Hlavním organizátorem akce je Delegace Evropské unie v Moldavsku, ve spolupráci s členskými zeměmi EU, které mají v Moldavsku své zastoupení. V letošním roce je záměrem organizátorů přizvat k aktivní účasti rovněž země Východního partnerství. Evropské stanovené městečko bude postaveno v obou městech, Kišiněvě i Comratu. Na hlavním kišiněvském náměstí bude pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program, vedle národních prezentací (včetně specialit národních kuchyní) členských států EU. Ve speciálním debatním stanu budou po celý den probíhat diskuse, během nichž budou zástupci DEU, resp. ČS EU, odpovídat zájemcům na dotazy ohledně Evropské unie.

Součástí oslav v rámci Dne Evropy je i Evropský filmový festival, během něhož budou ve dnech 11.-17. května promítány filmy ze zemí Evropské unie, které mají v Moldavsku své zastoupení.

Česká republika se Dne Evropy již tradičně zúčastní a pro návštěvníky připraví řadu překvapení, nejen kulinářských.