Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě

по-русски  česky  română 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Koncert při příležitosti Státního svátku České republiky

Velvyslanectví České republiky v Kišiněvě připravilo v roce 2013 ke Státnímu svátku/Dni vzniku samostatného československého státu slavnostní koncert, který se uskutečnil dne 28. října 2013 v moldavskémn Kišiněvě.

Oslavy letošního Státního svátku/Dne vzniku samostatného československého státu pokračují i v dalších dnech. Po slavnostní recepci dne 24. října, kterou připravilo velvyslanectví ČR v Kišiněvě a jíž se kromě dalších mnoha hostů zúčastnili i představitelé současné moldavské vlády, se na den svátku, 28. října, uskuteční slavnostní koncert. Koncert, jehož by se mělo zúčastnit cca 400 pozvaných hostí, se bude konat ve Varhanním sále (Sala cu Orga) v Kišiněvě.

Pražské klavírní trio ve složení Petr Nouzovský (violoncello), Libor Nováčk (klavír) a Illian Garnet (housle) přednese díla Bedřicha Smetany (Klavírní trio g moll, op. 15), Josefa Suka (Elegie pro housle, piano a violoncello, op. 23), Wolfganga Amadea Mozarta (Trio C dur, KV 548) a argentinského skladatele Ástora Piazzolly (Čtvero ročních období). Koncert začíná v 18 hod. Vstup je volný.