Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

ČNB v New Yorku oslavila 5 let od obnovení provozu

(Archivní článek, platnost skončena 23.06.2014 / 17:30.)

Na přelomu září a října 2013 si v České národní budově v New Yorku zástupci krajanských spolků společně s Generálním konzulátem ČR a s představiteli vlády ČR připomněli 5 let od znovuotevření této významné historické památky, která více jak jedno století sloužila našim krajanům v USA jako místo pro setkávání a rozvíjení spolkové činnosti, jejímž hlavním cílem bylo udržet a rozvíjet českou a slovenskou kulturu pro krajanskou komunitu.

Budova prošla počátkem 21. století komplexní náročnou a komplikovanou rekonstrukcí a slavnostně byla znovu uvedena do provozu na podzim roku 2008. Při příležitosti 5. výročí znovuotevření ČeNB se rozhodly jednotlivé organizace, které v budově dnes sídlí, tedy krajanská asociace Bohemian Benevolent & Literary Association, Generální konzulát ČR a České centrum v New Yorku připomenout si toto výročí cyklem akcí, jejichž mottem je představit ČeNB jako místo, kde se již po pět let znovu setkávají naši krajané žijící v USA s reprezentanty české kultury, a jako krásnou historickou budovu, která dnes funguje jako výkladní skříň České republiky v New Yorku.

Celý program oslav vyvrcholí 6. října 2013 tradičním Street Festivalem, jehož součástí je i koncert skupiny Tata Bojs. O týden dříve v průběhu Valného shromáždění OSN proběhne slavnostní setkání krajanů se zástupci české vlády. Kompletní program oslav je uveden v příloze.

Program oslav 5. výročí obnovení provozu České národní budovy v New Yorku.

 

BNH

 

 

 

přílohy

Program_oslav_pro_webCZ.pdf 137 KB PDF (Acrobat dokument) 7.9.2013