Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Česká příroda v New Yorku

(Archivní článek, platnost skončena 18.12.2013.)

Ve dnech 12.9. – 13.9.2013 se v České národní budově v New Yorku uskutečnila prezentace kampaně Ministerstva životního prostředí ČR s názvem „Česká příroda“ a představení rezortu životního prostředí. V rámci této prezentace proběhlo několik přednášek na zajímavá témata ochrany životního prostředí a organizace systému národních parků v České republice, vernisáže dvou výstav „Naše národní parky – zelené mosty Evropy“ a „Jeskyně“ a v průběhu pátečního odpoledne 13.9.2013 proběhlo promítání českých filmů o přírodě a národních parcích z mezinárodního filmového festivalu EKOFILM pod názvem Ozvěny EKOFILMu.

Prezentace se zúčastnila delegace MŽP ČR v čele s náměstky ministra Martinem Frélichem a Tomášem Tesařem. Na její přípravě a realizaci se kromě GK New York podíleli Stálá mise ČR při OSN, České centrum New York, CzechTourism New York a Bohemian Benevolent and Literary Association.

Akce Česká příroda v New Yorku byla zároveň zařazena do kalendáře oslav  5. výročí obnovení provozu České národní budovy.

 

MZP MZP