Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Informace o situaci v New Yorku po hurikánu Sandy

(Archivní článek, platnost skončena 30.10.2013.)

V souvislosti s následky ničivého hurikánu Sandy, který zasáhl 29. října 2012 oblast severovýchodu USA, doporučujeme občanům ČR cestujícím do New York City a přilehlých oblastí, aby sledovali aktuální zpravodajství ohledně situace v místě a své cestovní plány přizpůsobili aktuálnímu stavu v této lokalitě.

Konzulární úsek obnovil v plném rozsahu své služby pro veřejnost. I nadále mohou čeští občané v souvislosti s přetrvávajícími problémy spojenými s dopady hurikánu Sandy využít volání na nouzovou linku konzulátu:

+1 917 251 5649.

V New Yorku v tuto chvíli ještě plně nefunguje veřejná doprava, dochází pohonné hmoty a velká část města a jeho okolí stále nemá obnoveny dodávky elektrického proudu, stejně jako mobilní telefonní signál. Velké oblasti v bezprostředním okolí města (zejména v New Jersey, Long Islandu nebo v jižním Connecticutu) byly hurikánem velmi poničeny a nelze se do nich stále vůbec dostat.

Průběžně aktualizované informace o provozu letišť, fungování městské hromadné dopravy, možnosti levného ubytování a přehled oblastí, kde přetrvává problém se zásobováním elektřinou naleznete na následujících webových odkazech:

Informace o možnosti ubytování v hostelech v New Yorku

Informace o provozu na letištích a o situaci v městské hromadné dopravě v New Yorku:
http://www.airportinfoalerts.com/recentmessages.aspx
http://www.mta.info/status/1

Aktuální přehled oblastí, kde je dosud trvá problém se zásobováním elektřinou:
http://apps.coned.com/stormcenter_external/default.html