Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Zajímavé kulturní akce ve dnech 16. - 18. listopadu 2012

(Archivní článek, platnost skončena 21.11.2013.)

Několik zajímavých kulturních akcí se o tomto víkendu uskutečnilo v New Yorku pod patronací zdejšího generálního konzulátu ČR.

Nejprve v pátek proběhla v klubu Hudson Terrace „Velvet Revolution Party“, která byla připomínkou 23. výročí pádu komunistického režimu v ČR. Návštěvníky této akce, kterou pořádala nadace +421 ve spolupráci s Českým centem v New Yorku, pozdravili i generální konzul České republiky Martin Dvořák a generální konzulka Slovenské republiky Jana Turnovcová.

Velvet Revolution Party

Ti také společně předsedali porotě soutěže o Amerického slavíka 2012, která proběhla v neděli odpoledne v Bohemian Hall v Astorii. 17 dětských soutěžících ve dvou věkových kategoriích soutěžilo v přednesu českých a slovenských lidových písniček za doprovodu cimbálové kapely Pajtáši.  Nadšené publikum bouřlivě aplaudovalo každému vystoupení a bez ohledu na konečné výsledky nakonec vyhráli všichni, kdo se této povedené akce zúčastnili.

Americký slávik

Do třetice se o víkendu v České národní budově za přítomnosti generálního konzula ČR uskutečnilo představení opery Viktora Ullmanna - Der Kaiser von Atlantis. Operu představilo České centrum ve spolupráci s Opera Moderne a Austrian Cultural Forum New York.

Opera

přílohy

attachment

Vánoční recepce a investiční seminář Další informace