Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Všeobecné informace pro občany ČR

Užitečné informace ministerstva zahraničních věcí pro občany ČR cestující do zahraničí včetně informací pro cestu do USA

Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD)

Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

Projekt Czech POINT

Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál (Czech POINT) je projekt, který umožňuje získat a ověřit data z veřejných i neveřejných informačních systémů, úředně ověřit dokumenty a listiny a převádět písemné dokumenty do elektronické podoby. Cílem projektu je vytvořit službu pro komunikaci se státem prostřednictvím jednoho místa, které se nazývá kontaktní místo veřejné správy.

Chřipka A (H1N1) - Informace

Odkazy na informační zdroje ohledně chřipky A(H1N1).

Výzva českým občanům cestujícím do zahraničí

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vyzývá české občany, kteří se budou vyskytovat v zahraničí v oblasti, jež bude náhle postižena přírodní katastrofou, teroristickým útokem nebo obdobnou událostí, aby se neprodleně spojili se svými příbuznými nebo se zastupitelským úřadem České republiky působícím v dotčené oblasti. Důvodem je zájem na tom, aby nebyli zahrnováni mezi pohřešované osoby v případech, kdy k tomu nebude reálný důvod.

Informace pro občany o možné pomoci organizace FEMA v případě živelné katastrofy naleznete zde.

Desatero na cesty

V zájmu prevence nežádoucích komplikací a nepříjemností při Vašich cestách do zahraničí připomínáme několik základních zásad.

Pomoc v nouzi

Poskytováním pomoci se rozumí způsoby řešení situace občana ČR (dále jen „občan“), který se ocitl v nouzi v zahraničí v důsledku mimořádné události hodné zvláštního zřetele, např. při autohavárii, hospitalizaci, v souvislosti s náhlým úmrtím, při omezení osobní svobody, při odcizení nebo ztrátě cestovních dokladů nebo finančních prostředků, a jestliže není schopen řešit tuto situaci bez pomoci českého úřadu.

Konzulární ochrana občanů ČR v rámci EU

Konzulární ochrana občanů České republiky diplomatickými misemi a konzulárními úřady ostatních členských států Evropské unie.

Obchodování s lidmi

Obchodování s lidmi, které je též někdy nazýváno novodobým otroctvím, je považováno za jedno z nejzávažnějších porušení lidských práv obětí a zároveň za jednu z nejvýnosnějších forem organizovaného zločinu.

Riziko, že se stanete obětí obchodování s lidmi nelze vždy zcela eliminovat, lze ho však významně snížit!

Změny v oblasti vstupu a pobytu cizinců na území ČR v roce 2011

Na těchto stránkách se dozvíte všechny informace související se změnami zákona o pobytu cizinců, jehož novelizace nabyla účinnosti dne 1. 1. 2011.  

 

Konzulární poplatky

přílohy

OBCHODOVANI_S_LIDMI_web.doc 38 KB DOC (Word dokument) 15.7.2011

FEMA_Assistance.pdf 332 KB PDF (Acrobat dokument) 18.12.2012