Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Ověření kopie listiny

Generální konzulát provede ověření shody opisu nebo kopie listiny s jejím originálem. Je možno ověřit také shodu kopie listiny, kterou žadatel předkládá jako úředně ověřenou kopii či jako opis. Není možno provést ověření kopie občanského průkazu, cestovního pasu, vojenského průkazu, šeku apod..

Generální konzulát provede ověření shody opisu nebo kopie listiny s jejím originálem. Je možno ověřit také shodu kopie listiny, kterou žadatel předkládá jako úředně ověřenou kopii či jako opis. Není možno provést ověření kopie průkazu (občanského průkazu, cestovního pasu, vojenského průkazu apod.), vkladní knížky, šeku, losu, sázenky, geometrického plánu, rysu nebo technické kresby.

Poplatek za vyhotovení fotokopie včetně ověření se vybírá v amerických dolarech a platí se za každou započatou stráku.

Poplatek za ověření správnosti předloženého opisu nebo fotokopie se také vybírá v amerických dolarech za každou započatou stránku.

Poplatek se vybírá v amerických dolarech po zaoukrohlení na celé dolary a po přepočtu podle platného kurzu České národní banky České republiky.

Generální konzulát neprovede ověření listiny jejíž obsah nemůže spolehlivě posoudit, pokud je listina svým obsahem v rozporu se zákony ČR či v rozporu s právním řádem státu působnosti a nebo jsou-li v listině změny, vsuvky, nebo škrty, které by mohly zeslabit její věrohodnost.