Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

UPOZORNĚNÍ - volba prezidenta ČR - voličské průkazy

(Archivní článek, platnost skončena 04.01.2014.)

Informace pro občany ČR, kteří budou pobývat v termínech konání volby prezidenta ČR mimo obvod úřadu v ČR nebo mimo konzulární obvod zastupitelského úřadu v ČR v zahraničí, a chtěli by se zúčastnit hlasování.

Upozorňujeme občany ČR, kteří se nestihli do zvláštního seznamu voličů vedeného naším velvyslanectvím, a budou se chtít zúčastnit volby prezidenta ČR na našem generálním konzulátu ve dnech 10.1.2013 -11.1.2013 (1. kolo), případně ve dnech 24.1.2013 - 25.1.2013 (2. kolo), musí si požádat u úřadu v ČR příslušného dle místa bydliště, anebo u úřadu ČR v zahraničí, kde jsou zapsáni ve zvláštním seznamu voličů, o vydání voličského průkazu pro jednotlivá kola voleb.

Stejně tak občané ČR, kteří jsou zapsání ve zvláštním seznamu voličů vedeného naším úřadem a budou v době konání volby mimo konzulární obvod GK New York, mohou si požádat o vydání voličských průkazů na jednotlivá kola voleb zde na Generálním konzulátu v New Yorku.

Písemná žádost s ověřeným podpisem musí být doručena nejpozději do 4.1.2013 včetně. Podpis lze ověřit v USA i u místního notáře.

Osobně lze žádat o vydání voličského průkazu v úředních hodinách konzulárního oddělení až do 9. ledna 2013 včetně.

S voličským průkazem a platným občanským průkazem ČR či cestovním dokladem ČR pak mohou čeští občané volit u libovolného úřadu v ČR nebo zahraničí, na kterém se volby prezidenta konají.