Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Volba prezidenta ČR na Generálním konzulátu ČR v New Yorku

(Archivní článek, platnost skončena 22.10.2013.)

Volba prezidenta ČR se koná na českém konzulátu v New Yorku 10. a 11. ledna 2013. V neděli 2. prosince skončila lhůta pro zapsání do zvláštního voličského seznamu vedeném na konzulátu, z tohoto důvodu byl konzulát otevřen i víkendu. Možnosti zapsat se na poslední chvíli využilo 12 lidí. Celkem je v jurisdikci GK New York zapsáno více než 320 osob.

VOLBA PREZIDENTA ČR 2013

Generální konzulát České republiky v New Yorku informuje všechny české občany o nadcházející  první přímé volbě českého prezidenta v roce 2013.

KDY:  Volba se v USA koná dne 10. a 11. ledna 2013 od 14 do 21 hod., případné druhé kolo se ve dnech 24. a 25. ledna 2013 od 14 do 21 hod.

KDE: v České národní budově,  321 East 73rd Street, New York, NY

KDO může volit: Čeští občané v USA

DOKLADY k volbám: platný český cestovní pas nebo občanský průkaz

Pokud nejste zapsáni v našem volebním seznamu a budete v době konání volby v New Yorku,  můžete na našem konzulátu také volit, ale musíte si nechat vystavit voličský průkaz ve svém stálém volebním obvodu. Voličský průkaz si můžete v Čechách vyzvednout osobně nebo nechat zaslat na Vaši adresu v USA, ale můžete požádat obecní úřad o zaslání Vašeho voličského průkazu přímo na náš konzulát, kde si jej můžete vyzvednout před konáním volby nebo přímo v den, kdy se dostavíte k volbám.

Pokud jste zapsáni ve zvláštním volební seznamu na českém konzulátu v New Yorku a budete v době voleb cestovat do České republiky, můžete požádat o vydání voličského průkazu u nás na konzulátu.

Žádost o vydání voličského průkazu musíte podat písemně s úředně ověřeným podpisem nebo v elektronické podobě, podepsanou uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky a doručit nejpozději do 4. ledna 2013. Osobně lze požádat o vydání voličského průkazu do 9. ledna 2013.

Těšíme se na Vaši účast v první přímé volbě českého prezidenta!

přílohy

Zadost_o_vyskrtnuti_ze_zvlastniho_seznamu_volicu_vedeneh... 22 KB DOC (Word dokument) 2.3.2012

Zadost_o_zapis_do_zvlastniho_seznamu_volicu.doc 25 KB DOC (Word dokument) 2.3.2012

Žádost o vystavení voličského průkazu 30 KB DOC (Word dokument) 10.12.2012