Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

České IT firmy se představily v New Yorku na akci „The 2012 Czech IT Conference – Partnering in Innovation“

(Archivní článek, platnost skončena 25.04.2013.)

V návaznosti na seminář „The 2011 Czech IT Seminar“, který se v New Yorku konal v červnu 2011, uspořádal Generální konzulát ČR v New Yorku spolu s Czech ICT Alliance a zahraniční kanceláří agentury CzechInvest New York pokračování tohoto úspěšného projektu formou konference za účasti podnikatelské mise českých firem z IT sektoru.

Akce dostala oficiální název „The 2012 Czech IT Conference – Partnering in Innovation“ a zúčastnilo se jí devět českých softwarových firem v čele s Czech ICT Alliance, dále představitelé místního zastoupení české firmy Javlin a.s. (Javlin Data Solutions Inc.) a newyorská firma BK Advisory Group, specializující se na marketing a event management.

            Z americké strany se akce setkala s nemalým ohlasem - zúčastnilo se jí více než 80 zástupců IT firem, investičních firem a distributorů. České inovativní firmy tak měly možnost představit se odborníkům, jejichž případný zájem by mohl významným způsobem přispět k jejich budoucímu úspěchu nejen na americkém, ale i na globálním trhu.

            V průběhu konference, výrazně zaměřené na networking a interaktivní sdílení informací (důraz na prevenci obvyklého jednostranného toku informací směrem od lektorů k publiku byl účastníky v následných diskusích vysoce oceňován) vystoupili kromě generální konzulky ČR v New Yorku Elišky Žigové (úvodní přivítání hostů a oficiální zahájení akce) výkonný ředitel Czech ICT Alliance Michal Zálešák, ředitel kanceláře CzechInvestu v New Yorku  Jan Fried a ředitel Javlin Data Solutions Peter Cresse. Zejména vystoupení P. Cresse patřilo k vrcholům konference, jeho atraktivně podaná „success story“ o úspěchu dynamické české firmy na americkém trhu by mohla sloužit téměř jako instruktážní video.

IT Seminar IT Seminar

            Ve druhé části konference pak své inovativní IT produkty prezentovali představitelé následujících českých firem:
- AdvaICT (Network behavior analysis)
- AstrumQ (Search engine)
- High Tech Park (Technological alliance)
- CherryStaff (Monitoring system)
- Invea-Tech (Network monitoring & security systems)
- INSTAR ITS Ostrava (Energy management systems)

- Mothiva (Programming)
- OK System (Software solutions, Expert consultations)

- TakePlace (Event management)

            Mise českých firem byla přitom velmi dobře sestavena, firmy si se svými produkty vzájemně nekonkurovaly a dobře se doplňovaly. Některým firmám jako např. AstrumQ nebo TakePlace se přitom již přímo v průběhu konference podařilo uzavřít neformální dohody o spolupráci s americkými partnery. Produkt TakePlace díky dohodě s manažerem firmy Jaroslavem Škrabálkem začne pro své potřeby při organizaci prezentačních akcí využívat také GK New York nebo krajanská organizace Bohemian Benevolent and Literary Association.

            To, že akce splnila svůj cíl, potvrdil i jeden z účastníků - CEO aliance High Tech Park Petr Panýrek, který uvedl: “Účast  na misi českých firem mě, jako zástupce technologické aliance, jasně přesvědčila, že české firmy mají v oblasti tvorby softwaru a systémů pro IT co nabídnout i v tak silně technologicky rozvinuté zemi, jako jsou USA.” A dodal: “Rád bych touto cestou poděkoval za kvalitně připravenou akci, na které bylo možné konfrontovat oboustranné názory na možné zapojení českých firem do IT projektů v USA.”

            Díky finančnímu příspěvku MZV ČR v rámci Projektů na podporu ekonomických zájmů ČR v zahraničí se podařilo uspořádat akci na odpovídající úrovni a s odpovídající mírou propagace a PR, zejména prostřednictvím sítě LinkedIn a platformy GSSOCX (Global Shared Services, Outsourcing and Consulting Exchange). Dopad této akce tak výrazně přesáhl okruh fyzicky přítomných osob, informace o konferenci se dostala k tisícům odborníků v oblasti IT, patentového práva a ochrany duševního vlastnictví, pojišťovnictví a rizikových investic. Spoluúčast místní instituce s názvem CEBA (Central Europe Business Association) na popularizaci akce a distribuci pozvánek pak dodala konferenci další, středoevropský rozměr.

            Prezentace konkrétních výsledků a úspěchů českých firem v oblasti jako je IT sektor je dle názoru GK New York důležitá zejména v ekonomice založené na inovacích, jakou bezpochyby ekonomika USA je. Pořádáním takovéto akce v České národní budově v New Yorku byl konferenci dodán potřebný prezentační rámec, který se při podobných akcích již v minulosti mnohokrát osvědčil. Pořadatelé i účastníci akce se vzácně shodli na tom, že by bylo velmi vhodné v takto úspěšně založené tradici pokračovat i v dalších letech a GK New York se tak již v předběžných programových úvahách na rok 2013 zabývá myšlenkou na uspořádání již třetího ročníku cílené prezentace českého IT a jeho úspěšných produktů a firem v New Yorku.

            Více informací o akci lze získat na webových stránkách ICT Alliance.

IT Seminar

 

IT Seminar