Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace českých ICT firem v New Yorku

Generální konzulát ČR v New Yorku společně s místní kanceláří agentury CzechInvest, Czech ICT Alliance a newyorským inkubátorem The Hatchery uspořádal networkingovou prezentační akci „Czech Enterprise Demo Day“ zaměřenou na podporu českého ICT sektoru.

Tato veřejná prezentace šesti českých IT firem (Belladati, Boldbrick, InveaTech, Modgen, Safetica a Trustport) se uskutečnila dne 3. června 2014 v prostorách České národní budovy v New Yorku. Jednalo se zároveň o vyvrcholení třídenní intenzivní mise primárně zaměřené na přímá představení produktů a řešení těchto firem předním americkým finančním, investičním a telekomunikačním společnostem.

V průběhu těchto tří dnů absolvovali představitelé českých účastnických firem přímá jednání s vysoce postavenými zástupci firem jako Credit Suisse, Morgan Stanley, Citibank, IBM, Verizon, Bloomberg, Bank of New York nebo Capital One. Představili potenciálním obchodním partnerům svá řešení v oblasti monitorování a bezpečnosti počítačových sítí, cloudu, data managementu a zpracování a analýz velkého množství dat. Prezentace dne 3.6.2014 se zúčastnilo více než 80 představitelů newyorské business komunity, kteří měli možnost ocenit kvalitu a profesionalitu českých firem a jejich produktů. V programu akce taktéž vystoupili se svými příspěvky ředitelka The Hatchery Yao Huang, ekonomický diplomat GK New York Stanislav Beneš, ředitel newyorské kanceláře agentury CzechInvest Jan Fried a úvodní informaci o přehledu českého ICT sektoru přednesl sektorový manažer CzechInvestu Matouš Kostlivý. Živá diskuse, která po prezentacích následovala, pak ještě dlouho pokračovala i na následné networkingové recepci.

Dle hodnocení českých firem i amerických hostů se jednalo o vysoce kvalitní akci s velmi reálným potenciálem na obchodní úspěch. Díky přítomnosti několika zástupců odborných médií (např. New York Business Journal nebo Foreign Policy), kteří s organizátory a některými účastníky akce uskutečnili rozhovory, lze očekávat širší následnou publicitu této prezentační akce a potažmo celého českého IT sektoru v místním mediálním prostoru.

Tento projekt, který byl zároveň dalším pokračováním pravidelných prezentací dynamických českých technologických firem na východním pobřeží USA, byl financován s pomocí příspěvku Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci tzv. „Projektů ekonomické diplomacie“.

Czech Enterprise Demo Day

Czech Enterprise Demo Day

Czech Enterprise Demo Day