Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

„Czech Tech Pitch Day 2013“ v Bostonu

(Archivní článek, platnost skončena 16.05.2014.)

Dne 9. května 2013 se v městské části Bostonu v Cambridge konala další z řady prezentací českého ICT sektoru na východním pobřeží USA nazvaná „Czech Tech Pitch Day 2013“. Jednalo se o již třetí pokračování dlouhodobého projektu prezentace ICT a technologických firem z České republiky v řadě.

Po úspěšných IT konferencích v roce 2011 a 2012 pořádaných v New Yorku („The 2011 Czech IT Seminar“ a „The 2012 Czech IT Conference – Partnering in Innovation“) byla ve spolupráci s Czech ICT Alliance a zahraniční kanceláří MPaO v New Yorku vyhodnocena jako nejpotřebnější pro pokračování projektu v roce 2013 otázka zajištění financování dalšího rozvoje českých firem z tohoto dynamického a v USA velmi úspěšného oboru, a proto byla tato akce zaměřená na „pitching“, tedy krátké, stručné a jasné představení obchodního záměru pro potenciální investory.

V návaznosti na téměř již dvouleté úspěšné fungování akcelerátoru „CzechAccelerator“ agentury CzechInvest v Cambridge byla domluvena participace amerických partnerů tohoto projektu (MassGlobal Partners a Cambridge Innovation Center -CIC) na půldenní akci v prostorách CIC. Akce zahrnovala dvouhodinovou intenzivní prezentaci českých ICT firem odbornému publiku a jejich následnou účast na pravidelném Venture Café, neboli networkingové akci pořádané pravidelně jednou týdně v CIC a hojně navštěvované rizikovými a „andělskými“ investory.

Ve spolupráci Czech ICT Alliance (Michal Zálešák), MassGlobal Partners (Christa Bleyleben), GK NY (Stanislav Beneš) a ZK MPaO v New Yorku (Jan Fried) bylo vybráno osm účastnických firem, které z přihlášených cca 30 byly nejlépe připraveny na prezentaci místním investorům a zástupcům odborných institucí se zájmem o společné projekty v oblasti ICT. Vybrané firmy prezentovaly své produkty z oblasti vývoje mobilních technologií (Druidly), sociálních sítí (SportCentral), v oblasti internetové bezpečnosti (OKsystem), vzdělávacích projektů (Corinth, Glogster), nových marketingových nástrojů (Beevendo), designového e-commerce (Designeros) a spotřebitelských HW/SW produktů (KiWi Digital).

Více informací o uvedených produktech lze v případě zájmu nalézt v jednotlivých prezentacích českých firem na portálu Slideshare:

-        http://www.slideshare.net/janfried/czech-tech-pitch-day-sportcentral-roman-sterly

-        http://www.slideshare.net/janfried/czech-tech-pitch-day-oscar-kiwi-petr-adamik

-        http://www.slideshare.net/janfried/czech-tech-pitch-day-glogster-deena-kelly

-        http://www.slideshare.net/janfried/czech-tech

-        http://www.slideshare.net/janfried/czech-tech-pitch-day-designeros-nela-sotonova

-        http://www.slideshare.net/janfried/beevendo-michal-stepanek

-        http://www.slideshare.net/janfried/babel-o-ksystem-martin-kudrnac

Czech Tech Pitch Day 2013 zahájila Christa Bleyleben, ředitelka Mass Global Partners, kterou stručným představením CIC doplnil jeho ředitel Dougan Sherwood - oba pozitivně zhodnotili dvouleté působení projektu CzechAccelerator v Cambridge a další aktivity GK NY a zahraniční kanceláře MPaO v New Yorku na podporu inovativních MSP. Následně prezentaci za českou stranu uvedl ekonomický konzul GK NY Stanislav Beneš, který poté předal slovo výkonnému řediteli Czech ICT Alliance Michalu Zálešákovi, jenž postupně uváděl pětiminutové „pitche“ jednotlivých českých firem, následované dotazy z publika.  

            Z americké strany se akce setkala s odpovídajícím pozitivním ohlasem - zúčastnilo se jí více než 50 účastníků - zástupců ICT firem, investičních firem, poradců a distributorů, kteří svými četnými odbornými dotazy dávali najevo zájem o spolupráci s českými firmami. Mezi hosty byli představitelé firem jako např.  Microsoft, Samsung, AT&T, Artemis Capital Group nebo Broadview Ventures, stejně jako zástupci místních univerzit Harvard University, Boston University a MIT. České inovativní firmy tak měly možnost představit se odborníkům, spolupráce s nimiž by mohla významným způsobem přispět k jejich budoucímu úspěchu nejen na americkém, ale i na globálním trhu. Czech Tech Pitch Day po krátké networkingové recepci poté pokračoval v prostorách tzv. Venture Café, kde měli zástupci českých firem možnost hovořit jak s pravidelnými účastníky této networkingové akce CIC, tak i se speciálně pozvanými hosty motivovanými navíc českým pivem a občerstvením zčásti sponzorovaným GK NY.

            Díky finančnímu příspěvku MZV v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie se podařilo uspořádat akci na odpovídající úrovni a s odpovídající mírou propagace a PR, zejména prostřednictvím sociálních sítí LinkedIn a Twitter a webových stránek GK i zahraniční kanceláře MPaO v New Yorku. Na webu Czech ICT Alliance byla rovněž vytvořena zvláštní prezentační stránka se všemi důležitými informacemi o projektu: http://www.czechict.cz/czech-pitch.

CTPD

CTPD