Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Prezentace nového projektu české IT firmy OKsystem

(Archivní článek, platnost skončena 05.02.2014.)

Dne 31. ledna 2013 se v prostorách České národní budovy v New Yorku uskutečnila další ze série akcí zaměřených na prezentaci českého sektoru informačních technologií, a to prezentace projektu OKstartLAB.

OKstartLab je společným projektem významné české softwarové firmy OKsystem a newyorské konzultantské firmy BK Advisory, která je zároveň dlouholetým partnerem GK New York při organizaci prezentačních akcí na podporu českého IT. OKsystem byl jednou z českých IT firem, které se v dubnu 2012 zúčastnily mise do USA, v jejímž rámci se konala konference „The 2012 Czech IT Conference – Partnering in Innovation“, finančně podpořená Ministerstvem zahraničních věcí ČR jakožto projekt ekonomické diplomacie. Spolupráci OKsystem a BK Advisory, která byla navázána v průběhu této konference, tak lze oprávněně považovat za „success story“ tohoto projektu ED.

 Firma OKsystem již na podzim roku 2012 založila v New Yorku svoji pobočku a ve spolupráci s BK Advisory rozvíjí několik projektů, z nichž bezpochyby nejzajímavějším je OKstartLAB. Jde o jakýsi privátní akcelerátor, sloužící nejen k předávání zkušeností začínajícím místním technologicky zaměřeným firmám, ale také k vytipování zajímavých projektů a myšlenek pro budoucí případnou spolupráci s mateřskou firmou OKsystem v České republice.

Výše uvedená prezentační akce v ČeNB, na jejíž přípravě a realizaci se podílel GK New York a které se osobně zúčastnil generální ředitel OKsystem Martin Procházka, se skládala ze dvou částí. V první části si přítomných zhruba 80 hostů vyslechlo prezentace zástupce Odboru ekonomického rozvoje newyorské radnice C. Vanna, ekonomického konzula GK New York S. Beneše, ředitele OKsystem Praha M. Procházky a ředitele newyorské kanceláře OKsystem M. Kudrnáče. Všechny příspěvky zdůraznily důležitost technologické spolupráce mezi ČR a USA a vyspělost českého IT sektoru. Ve druhé části následoval velmi zajímavý interaktivní blok, ve kterém devět start-upů představilo odborné porotě složené z významných představitelů newyorské technologické scény (např. David Klein, Trace Cohen nebo Kathleen McCormack) v dynamických dvouminutových příspěvcích své projekty. Každý z prezentujících pak vyslechl názor poroty a odpovídal na otázky položené nejen členy poroty, ale i publika.

Akce nesla lehce provokativní název “Disrupt, Innovate, Collaborate. Win. Repeat…” a soudě podle spokojenosti účastníků vyjádřené na následné networkingové recepci (a to jak od zástupců prezentujících start-upů, tak i od obecenstva), lze očekávat, že v blízké budoucnosti bude v obdobném formátu uspořádáno její pokračování za přítomnosti další skupiny začínajících technologických firem.

Disrupt Disrupt