Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Dar české vlády a finanční sbírky na pomoc městu West, TX

(Archivní článek, platnost skončena 26.12.2013.)

Vláda České republiky na svém zasedání dne 24. dubna schválila návrh na poskytnutí daru ve výši 4 milionů Kč na pomoc obětem tragického výbuchu ve Westu. BBLA, ve spolupráci s Generálním konzulátem ČR v New Yorku, dále s Českou misí při OSN a s Českým centrem v New Yorku, organizuje humanitární pomoc městu West, TX

Vláda České republiky na svém zasedání dne 24. dubna schválila návrh místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga na poskytnutí daru ve výši 4 milionů Kč na pomoc obětem a odstranění následků tragického výbuchu v texaském Westu, kde se tři čtvrtiny obyvatel hlásí k českému původu.

Na tragédii ve Westu okamžitě zareagovala také česká krajanská komunita v USA a krajanské organizace zahájily dobročinné sbírky na pomoc obětem neštěstí.

BBLA, ve spolupráci s konzulátem České republiky v New Yorku, dále s Českou misí při Organizaci spojených národů a s Českým centrem v New Yorku, organizuje humanitární pomoc městu West, TX zasaženého zničujícím výbuchem a následným požárem továrny na hnojiva. Tato pomoc bude dále koordinována s Velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu, DC a dalšími sesterskými a krajanskými organizacemi.

Bližší informace o možnosti pomoci naleznete na webové stránce:

http://myemail.constantcontact.com/Help-Rebuild-West--TX.html?soid=1105007952021&aid=pPs9jkj-xnY

West, TX