Generální konzulát České republiky v New Yorku

česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo Twitter

Václav Klaus v New Yorku: 7. - 9. březen 2009

(Archivní článek, platnost skončena 31.05.2013.)

Prezident otevřel konferenci, jednal s Wall Street Journal a měl přednášku na univerzitě. Setkal se i s krajany z SVU.

Prezident ČR Václac Klaus v březnu 2009 navštívil New York, kam přicestoval z kalifornské Santy Barbary kde se zúčastnil konference ekonomického deníku The Wall Street Journal ECO:nomics. Informace zde

Během svého pobytu prezident otevřel mezinárodní konferenci organizace Heartland Institute s hlavním úvodním proslovem na téma "No Progress in the Climate Change Debate". Po něm promluvil vědec Richard Lindzen s řečí "Climate Alarm: What We Are Up Against, and What to Do". Český prezident zaplněnému sálu představil svoje názory na problematiku změn klimatu a upozornil na nutnost seriózní diskuze podloženou dostatkem argumentů která podle něj dosud nezačala.

Na pozvání redakce Wall Street Journal prezident poobědval s novináři tohoto ekonomického deníku, když kromě témat ochrany klimatu a možného rozporu s osobní svobodou jednotlivce se jednalo o procesech probíhajících v Evropské unii a jejím rozšiřování a izraelsko-palestinském konfkliktu.

Před cca 400 posluchači z řad studentů Columbia University, diplomatů evropských zemí v USA a veřejnosti přednesl prezident ČR projev na téma "Europe, Global Warming and the Current Economic Crisis: As Seen from Prague" (zde).

 

Prezident Klaus se během pobytu v New Yorku také s představiteli Společnosti pro vědu a umění, organizace podporující rozvoj českého vědy a uměleckých aktivit v České republice i Spojených státech.Navštívil také Českou národní budovu v New Yorku a na ní probíhající výstavu českého kubismu.

Během své cesty do USA psal prezident krátké "Zápisky z cesty" pro deník idnes.cz

Vaclav Klaus Vaclav Klaus Vaclav Klaus, Santa Barbara