Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o letošních projektech pro krajany

Informace o projektech, které podporuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR prostřednictvím pracoviště Zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti.

Již 8. ročník Mezinárodního krajanského festivalu, který pořádá Občanské sdružení Sedm paprsků ve spolupráci s MZV ČR a Stálou komisí Senátu Parlamentu ČR, se bude konat ve dnech 11. - 14. září 2014.

Ve dnech 10. - 12. září 2014 pořádá Mezinárodní koordinační výbor zahraničních Čechů ve spolupráci s MZV ČR, Národním muzeem a dalšími institucemi tradiční Konferenci zahraničních Čechů, tentokrát nazvanou Krajané a čeština. Účastníci se mohou registrovat na adrese info@zahranicnicesi.com.

Konference Českých škol bez hranic (ČŠBH) bude slavnostně zahájena dne 4. srpna 2014 v Toskánském paláci MZV ČR.

Každoroční letní výtvarně-jazykový tábor pro děti od 6 let proběhne 26. 7. - 2. 8. 2014 ve Sluňákově. Tábor se koná pod hlavičkou Českých škol bez hranic.

Letní tábory pro starší děti a mládež žijící v zahraničí (ve věku 14 - 17 let) se uskuteční v termínu 3. - 15. srpna 2014. Bližší informace na stránkách Ústavu pro jazykovou a odbornou přípravu Univerzity Karlovy.

ČŠBH je i autorem nového projektu úzce souvisejícího s připomenutím významných historických výročí v letech 1914 - 1918. Výukový program Výtvarníci v československých legiích, který je určen pro studenty základních a středních škol, najdete na webové stránce Českých škol bez hranic.

Masarykova demokratická akademie připravuje dotisk spisu Živé hodonoty Masarykova Československa pro 21. století a novinku Věrni zůstaneme. V případě zájmu o tyto publikace se obraťte na tajemníka Masarykovy demokratické akademie pana Ing. Mgr. Dušana Krátkého na adrese kratky.dusan@seznam.cz.


Plný text dopisu Zvláštního zmocněnce pro krajanské záležitosti


Pracoviště Zmocněnce pro krajanské záležitosti

přílohy

Dopis_Zvlastniho_zmocnence_pro_krajanske_zalezitosti.pdf 436 KB PDF (Acrobat dokument) 12.3.2014