Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva Bornholmu

Ve dnech 21. – 22. května 2014 navštívil velvyslanec ČR Jiří Brodský Bornholm, region východního Dánska.

V rámci cesty pořádané dánským Ministerstvem zahraničních věcí se první den společně s dalšími vedoucími diplomatických misí setkal se starostkou municipality paní Winnie Grosbøll, navštívil mlékárenský podnik St. Clemens a podnik specializující se na uzené rybí výrobky Hasle Røgeri. Poté se setkal se zástupci Danish Nature Agency a zúčastnil se večeře pořádané Larsem Thuesenem, státním tajemníkem pro obchod dánského Ministerstva zahraničních věcí.

Hasle Røgeri
Hasle Røgeri

Druhý den návštěvy se velvyslanci seznámili s činností společnosti Jensen Denmark, která vyrábí prací a žehlící stroje pro velké profesionální prádelny a v České republice má své zastoupení ve městě Odry.

Velvyslanci se také setkali s předsedou představenstva Bornholm Energy System a s generálním ředitelem společnosti Bofa zabývající se zpracováním odpadu a jeho využitím v energetice. Na závěr navštívili minipivovar Svaneke, soukromou sklářskou společnost Baltic Sea Glass a Bornholmské muzeum umění, které bude ve dnech 13. září – 23. listopadu 2014 pořádat výstavu keramických děl umělců z evropských zemí. Česká republika bude zastoupena díly Šárky Radové a Zdeňka Maniny.

Minipivovar Svaneke
Minipivovar Svaneke