Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace představitelů města Železný Brod v Dánsku

(Archivní článek, platnost skončena 23.10.2013 / 01:00.)

Kdy: 19.10.2013 - 22.10.2013, Kde: Ebeltoft

Ve dnech 19. - 22. října 2013 navštíví delegace představitelů města Železný Brod dánské město Ebeltoft v Syddjurs Kommune, kde bude jednat o partnerské spolupráci.

Česká delegace vedená starostou André Jakubičkou se po příletu do Kodaně setká s velvyslancem Jiřím Brodským a poté odjede na reciproční návštěvu do středního Jutska. V programu je setkání s Kirstine Bille, starostkou města Ebeltoft, a dalšími regionálními představiteli, s nimiž budou projednány společné oblasti zájmu a možné budoucí spolupráce.

Cílovými oblastmi jsou především obchod, sklářství, turismus a volnočasové aktivity se zaměřením zejména na přírodu, a získávání dotací Evropské unie na společné projekty. Do programu delegace je zařazena také návštěva místního Muzea skla a Národního parku Mols Bjerge.

O navázání partnerské spolupráce s Ebeltoftem projevili zastupitelé města Železný Brod zájem na počátku roku 2013. Velvyslanectví ČR v Kodani je připraveno partnerství těchto měst podpořit a v jeho rámci dále spolupracovat.

Ebeltoft