Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní příležitosti v Odense

V rámci aktivit velvyslanectví na podporu ekonomické diplomacie navštívil velvyslanec Jiří Brodský dne 6. února 2014 třetí největší dánské město – Odense.

Na setkání s představiteli magistrátu byly diskutovány možnosti vzájemné spolupráce při dalším rozvoji municipality, kde v nejbližších letech budou realizovány investice v celkovém objemu až 25 miliard dánských korun. Jedná se například o modernizaci přístavu, dopravní infrastrukturu, univerzitní a sociální projekty atd.

Při setkání byl rovněž vyjádřen zájem o další spolupráci v oblasti kultury a partnerství měst.

Odense 4
Velvyslanec Jiří Brodský a 1.místostarosta Odense Brian Dybro

Při pracovní cestě do Odense navštívil český velvyslanec i několik dánských firem, které jsou etablovány v blízkém okolí. Rovněž na těchto setkání byl diskutován zájem o další budoucí obchodní spolupráci.

Odense Marius Pedersen
Na schůzce s výkonným ředitelem firmy Marius Pedersen Ch. Møllerem

Jako první proběhlo jednání s firmou Marius Pedersen A/S, která působí v Dánsku od roku 1925 se specializací na nakládání se všemi druhy odpadu. Hlavní aktivitou je zpracovávání odpadu a mezi další činnosti patří: sběr, přeprava, třídění, obchodování a recyklace pevných a kapalných odpadů od společností, institucí, domácností a municipalit. Společnost působí v České republice a na Slovensku, kde má dceřiné společnosti. Na český trh vstoupila v roce 1990 a zaměstnává tam 2460 lidí.

Odense 2
Prohlídka výrobních prostor Ib Andresen Industri A/S

Poté navštívil velvyslanec J. Brodský dánskou firmu Ib Andresen Industri A/S, která se specializuje na zpracování oceli a obrábění kovů (cívek, plechů a trubek). Společnost se zajímá především o odvětví dopravního průmyslu, stavebního průmyslu, větrné a solární energetiky.

Odense 3
Velvyslanec s představiteli firmy KOMPAN A/S

Další navštívenou firmou byla KOMPAN A/S, která je předním světovým výrobcem vybavení dětských hřišť a venkovních sportovních instalací. Celkem vyváží do 60 zemí.  Pro Českou republiku je důležité, že tato dánská firma přesunula v letech 2004/2005 výrobu některých produktů do Brna a v následujících letech se dokonce rozhodla přesunout veškerou výrobu, kompletaci a distribuci do České republiky.