Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání velvyslance s vedením společnosti Lego

Dne 14. května 2014 navštívil velvyslanec Jiří Brodský centrálu dánské společnosti LEGO A/S, která je jedním z největších světových výrobců hraček.

Na setkání v jutském Billundu velvyslanec ocenil aktivity společnosti v České republice a s generálním ředitelem Jørgenem Vig Knudstorpem hovořil především o inovační strategii a o rozvoji aktivit společnosti ve světě.  LEGO A/S patří u nás již od roku 2000 mezi nejvýznamnější dánské investory, a to prostřednictvím výrobních závodů ve středočeském městě Kladně.

V loňském roce zahájila dánská společnost výstavbu nové části továrny, která rozšíří stávající prostory na Kladně o dalších 48 tisíc metrů čtverečních, což umožní navýšení kapacity výroby o 30 procent. Celková investice se odhaduje na zhruba 1,5 miliardy českých korun.

Kromě toho vybudovala společnost LEGO A/S v České republice centrální evropské distribuční centrum v Jirnech u Prahy. Velvyslanec se během návštěvy setkal také s ředitelem marketingu, finančním ředitelem, ředitelem externích vztahů a prohlédl si výrobní závod Kornmarken.