Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní cesta českého tituláře do středního Jutska

Ve dnech 18.-19. září 2007 vykonal velvyslanec I. Jančárek pracovní návštěvu středního Jutska, a to municipalit Esbjerg, Skjern, Holstebro a Viborg.

Ve dnech 18.-19. září 2007 vykonal velvyslanec I. Jančárek pracovní návštěvu středního Jutska, a to municipalit Esbjerg, Skjern, Holstebro a Viborg. Cesta byla zaměřena především na setkání s vedením významných firem regionu, které projevují zájem o Českou republiku, popř. které byly vytipovány Velvyslanectvím ČR v Kodani jako budoucí potencionální partneři.

Esbjerg Skjern Holstebro Viborg 3

Český titulář byl v průběhu pracovní cesty oficiálně přijat několika představiteli veřejné správy - např. Bent Hansenem, předsedou regionální rady severního Jutska, který je zároveň předsedou Asociace dánských regionů, dále Arnem Lægaardem (starostou municipality Holsterbro), atd. Tato jednání byla vedle protokolárního rozhovoru zaměřena především na situaci v regionu z hlediska změn v souvislosti s reformou veřejné správy, která byla uskutečněna v Dánsku na počátku letošního roku. Značný prostor byl věnován změnám v oblasti zdravotnictví (změny v kompetencích, zabezpečování základní i odborné pěče, optimalizace sítě nemocnic, atd.). Zmíněny byly i otázky mezinárodní spolupráce (pozn. partnerství regionu středního Jutska, který dříve zahrnoval 4 vyšší samosprávné územní celky, je v současné době posuzováno). Český titulář potvrdil zájem o rozšíření twinningu - partnerství měst a regionů, které by ale mělo být opřeno o konkrétní formy spolupráce v oblasti kultury, sportu, vzdělávání, popř. obchodu.

Esbjerg Skjern Holstebro Viborg

Významnou součástí návštěvy Jutska byla též dvouhodinová přednáška velvyslance s názvem The Czech Republic - An Attractive Country in the Central Europe v Esbjergu pro členy místních Rotary klubů. Vysoká účast a následná diskuze potvrdila zájem o Českou republiku, o proběhlé politické změny (sametová revoluce, rozdělení federace, vstup do EU a NATO), o stávající politický i ekonomický vývoj a o budoucí perspektivy.

Esbjerg Skjern Holstebro Viborg 2