Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Fokus Tjekkiet - Retrospektiva filmů Jiřího Menzela v Kodani

Dne 1. února 2008 byla v Dánském filmovém institutu v Kodani slavnostně zahájena retrospektiva filmů režiséra Jiřího Menzela.

Ivan Jancarek v Cinemateket
Velvyslanec Ivan Jančárek při zahajovacím projevu

Dne 1. února 2008 byla v Dánském filmovém institutu v Kodani slavnostně zahájena retrospektiva filmů režiséra Jiřího Menzela, který se uvedení prvního filmu přehlídky Obsluhoval jsem anglického krále (z roku 2006) osobně zúčastnil. Filmová přehlídka trvala do 17. února 2008. Uvedeny byly dále snímky Ostře sledované vlaky (1967), Slavnosti sněženek (1983), Skřivánci na niti (1969), Postřižiny (1980), Rozmarné léto (1968), Konec starých časů (1989) a Vesničko má středisková (1985).

Jiri Menzel v Cinemateket
Režisér Jiří Menzel odpovídá na dotazy diváků

Menzelovi Jancarek v Cinemateket
Velvyslanec Ivan Jančárek a režisér Jiří Menzel s chotí

Retrospektivou Menzelových filmů byl zahájen projekt Fokus Tjekkiet - Zaměřeno na Českou republiku, který probíhá v hlavním městě Dánska Kodani a na několika dalších místech během února a března 2008. Projekt připravilo Velvyslanectví ČR v Kodani.

Discusion with guests
Číše vína po promítání

Její součástí bylo rovněž promítnutí filmu Na samotě u lesa (1976) na rezidenci velvyslance dne 2. února 2008. Jiří Menzel odpovídal po skončení filmu na dotazy přítomných diváků, převážně z řad českých krajanů a členů Dánsko-českého spolku. Poté se hosté sešli u číše vína.

Jiří Menzel na rezdenci velvyslance
Režisér Jiří Menzel mezi krajany