Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání filmu „Indián a sestřička“

Dne 27. května 2008 promítlo Velvyslanectví ČR v Kodani pro krajanskou komunitu a české studenty pobývající v Dánsku snímek ze současnosti s názvem „Indián a sestřička“.

Velvyslanectví ČR v Kodani uspořádalo další setkání s českým filmem v rámci Večerů přátel filmového plátna. Dne 27. května 2008 promítl pro krajanskou komunitu a české studenty pobývající v Dánsku snímek ze současnosti s názvem "Indián a sestřička". Natočil ho debutující režisér Dan Wlodarczyk, premiéru v ČR měl v dubnu 2006.

Netradiční milostný příběh romské zdravotní sestry a mladého dělníka, který si dovede se vší vážností "hrát na Indiány", je v recenzích prezentován jako novodobá verze Romea a Julie. Komplikovaný vztah dvou mladých lidí na pozadí českého maloměsta diváky zaujal a po skončení filmu diskutovali o svých zkušenostech s mírou tolerantnosti k minoritám v české a dánské společnosti.

Do hlavních i vedlejších rolí jsou obsazeni převážně neherci, s několika výjimkami herců známých z divadelního prostředí, jejichž neokoukané tváře a občasnou neobratnost diváci přijali se sympatiemi.

Indián a sestřička