Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvě vystoupení varhaníka Pavla Kohouta v Dánsku

V rámci letního skandinávského turné mladého českého varhaníka Pavla Kohouta se uskutečnily dva varhanní koncerty v Dánsku.

První recitál se konal 15. července 2009 v katedrále v Ålborgu. Pavel Kohout uvedl skladby J. S. Bacha, J. Haydna, L. van Beethovena a P. Ebena. Koncertu se zúčastnila více než stovka příznivců varhanní hudby.

Katedrála v Ålborgu (Budolfi Kirke)

Pavel Kohout na kůru katedrály

Pavel Kohout s panem Erlingem A. Thomsenem, domácím varhaníkem katedrály v Ålborgu

Druhé vystoupení Pavla Kohouta se konalo 17. července 2009 v kostele Garnisons v Kodani. Na programu byly vedle skladeb J. S. Bacha, J. Haydna, L. van Beethovena a P. Ebena také varhanní improvizace z vlastní tvorby interpreta. Hodinový varhanní recitál si přišlo poslechnout přes osmdesát zájemců. Po skončení koncertu měli hosté možnost pohovořit s hudebníkem a zakoupit si jeho originální CD.

Kostel Garnisons v Kodani

Pavel Kohout s nástrojem

Barokní varhany v kostele Garnisons v Kodani

Pavel Kohout patří mezi přední evropské varhaníky mladé generace a je laureátem řady národních i mezinárodních soutěží v interpretaci varhanní hudby. Jeho rozmanitá koncertní činnost ho zavedla vedle evropských zemí do Austrálie, Japonska, Izraele, Číny, Singapuru a USA. Hostuje rovněž na významných domácích hudebních festivalech a umělecky spolupracuje s Českým rozhlasem.

Po úspěšných vystoupeních v Dánsku odcestoval Pavel Kohout v rámci svého koncertního turné do norského Trondheimu.