Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální převzetí CZ PRES v Kodani

V Evropském domě v Kodani proběhlo 7. ledna 2009 oficiální převzetí CZ PRES od Velvyslanectví Francie.

Velvyslanec ČR v Kodani Zdeněk Lyčka, velvyslankyně Francie v Kodani Bérengère Quincy
foto: Hasse Ferrold

Velvyslanectví ČR v Kodani uspořádalo tuto akci ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise a Informačním úřadem Evropského parlamentu v Kodani. Po oficiálním úvodu Jana Høsta Schmidta, vedoucího Zastoupení EK, shrnula francouzská velvyslankyně Bérengère Quincy výsledky půlročního působení Francie ve funkci předsednické země. Český velvyslanec Zdeněk Lyčka poté představil logo, motto a priority CZ PRES a upozornil na hlavní kulturně prezentační akce spojené s českým předsednictvím během prvního pololetí 2009 v Dánsku.

Převzetí CZ PRES - vedoucí Zastoupení EK v Kodani Jan Høst Schmidt, velvyslankyně Francie v Kodani Bérengère Quincy, velvyslanec ČR v Kodani Zdeněk Lyčka
foto: Hasse Ferrold

Pozvaní hosté, mj. ministryně pro imigrační a integrační záležitosti Birthe Rønn Hornbechová, velvyslanci a zástupci krajanské komunity v celkovém počtu cca 150 osob, měli možnost zhlédnout výstavu České památky UNESCO, která bude v průběhu CZ PRES představena i v dalších velkých dánských městech Århusu a Esbjergu. Oficiální převzetí českého předsednictví bylo zakončeno recepcí.