Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Promítání filmu “Děti noci“

Českým snímkem ze současnosti “Děti noci“ pokračovalo Velvyslanectví ČR v Kodani v tradici filmových večerů, které si získaly stálý okruh příznivců.

Děti noci

Dne 19. května 2009  se uskutečnilo v kinosále velvyslanectví promítání filmu režisérky Michaely Pavlátové z roku 2008. Sešli se krajané, čeští a dánští studenti a dánská komunita, rovněž zástupci místního diplomatického sboru.

V úvodním slovu byla představena režisérka a další tvůrci. K nejúspěšnějším filmům Michaely Pavlátové patří Řeči, řeči, řeči (1991) a Repete (1995). Tento druhý film byl oceněný Zlatým medvědem na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně. Její snímek …až na věky získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Tampere. M. Pavlátová je rovněž scénáristkou, výtvarnicí, animátorkou a v několika filmech se objevila jako herečka.

Film “Děti noci“ získal dvě ocenění v hlavní soutěži filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2008, a to za  herecké výkony. Ceny si odnesli Martha Issová v hlavní roli Ofky a Jiří Mádl v hlavní mužské roli.

Děj filmu, který vznikl podle námětu a původního scénáře debutující Ireny Hejdové, se odehrává v současné Praze, v drsném prostředí Karlína a Florence.