Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení výstavy „15 let Czech Press Photo“ v Odense

V prostorách radnice čtvrtého největšího dánského města Odense proběhla 9. února vernisáž výstavy „15 let Czech Press Photo“, která je doprovodnou kulturní akcí českého předsednictví v Radě EU.

Vystavené fotografie

Úvodní slovo pronesl starosta Jan Boye, který se pochvalně vyjádřil o české fotografii a krásách České republiky. Velvyslanec Zdeněk Lyčka poděkoval radnici za spolupráci a poté představil logo, motto a priority CZ PRES. Upozornil na hlavní kulturně prezentační akce spojené s českým předsednictvím v Dánsku a podrobně informoval o právě zahajované výstavě. Jedná se o soubor nejlepších českých novinářských fotografií, oceněných mezinárodní porotou v každoroční soutěži „Czech Press Photo“ za posledních 15 let existence této soutěže. Výstavu tvoří 60 fotografií různých autorů a jejím cílem je umožnit veřejnosti, aby se stala svědkem událostí a fenoménů uplynulých let.

Starosta Jan Boye (vpravo) a velvyslanec Zdeněk Lyčka

Severská kancelář agentury CzechTourism se sídlem ve Stockholmu ve spolupráci s kodaňským zastoupením Českých aerolinií připravila pro návštěvníky výstavy soutěžní kvíz s otázkami o České republice. Vylosovaný vítěz získá víkendový pobyt v Praze pro dvě osoby.

Na radnici v Odense zavlála česká vlajka

Vernisáž byla zakončena číší českého piva a vína. Výstava bude v Odense otevřena do 18. února a poté bude představena v knihovně města Ringstedu.