Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení výstavy „15 let Czech Press Photo“ v Ringstedu

V knihovně města Ringstedu proběhla 9. března vernisáž výstavy „15 let Czech Press Photo“, která je doprovodnou kulturní akcí českého předsednictví v Radě EU.

U vchodu do knihovny zavlála na počest CZ PRES česká vlajka.

Zleva: starosta Niels Ulrich Hermansen, ředitel knihovny Jens-Erik Korntved, velvyslanec Zdeněk Lyčka

Úvodní slovo pronesl ředitel knihovny Jens-Erik Korntved. Poté vystoupil starosta Niels Ulrich Hermansen, který zdůraznil tradici kvalitní české fotografie. Velvyslanec Zdeněk Lyčka poděkoval knihovně za spolupráci a poté představil logo, motto a priority CZ PRES. Upozornil na hlavní kulturně prezentační akce spojené s českým předsednictvím v Dánsku a přiblížil právě zahajovanou výstavu – soubor 60 nejlepších českých novinářských fotografií oceněných mezinárodní porotou v každoroční soutěži „Czech Press Photo“ za posledních 15 let. Vyjádřil potěšení nad tím, že výstava probíhá ve městě, které je svědkem historických česko-dánských vztahů. V kostele Sankt Bendts Kirke nedaleko radnice je pochována královna Markéta, dcera Přemysla I. Otakara, která se provdala za Valdemara II. Vítězného a v Dánsku je všeobecně známá pod jménem Dagmar. Ringsted je také partnerským městem Kutné Hory.

Pozvaní hosté

Severská kancelář agentury CzechTourism se sídlem ve Stockholmu ve spolupráci s kodaňským zastoupením Českých aerolinií připravila pro návštěvníky výstavy soutěžní kvíz s otázkami o České republice. Vylosovaný vítěz získá víkendový pobyt v Praze pro dvě osoby.

Velvyslanec Zdeněk Lyčka (vlevo) a ředitel knihovny Jens-Erik Korntved

Vernisáž byla zakončena číší českého piva a vína. Výstava bude v Ringstedu otevřena do 20. března.