Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krátké filmy z České republiky v CaféTeatret v Kodani

CaféTeatret v centru Kodaně ve spolupráci s FilmPlatform, Velvyslanectvím ČR v Kodani, Dánským filmovým institutem a Českým filmovým centrem uspořádalo 21. listopadu 2010 promítání současných krátkých filmů z České republiky.

Café Teatret v centru Kodaně ve spolupráci s FilmPlatform, Velvyslanectvím ČR v Kodani, Dánským filmovým institutem a Českým filmovým centrem uspořádalo 21. listopadu 2010 promítání současných krátkých filmů z České republiky.

upoutávka Krátké filmy

Diváci se úvodem dozvěděli pár slov o pořádající instituci Filmová platforma. Kurátorka Patricia Drati Rønde poté přiblížila zákulisí výběru filmů a předala slovo českému velvyslanci Zdeňku Lyčkovi, který obecně informoval o současné situaci v oblasti českého krátkého filmu, filmových školách v ČR a oblíbených filmových žánrech.

Patricia

úvod 3
Filmovým odpolednem provázeli kurátorka Patricia Drati Rønde a velvyslanec Zdeněk Lyčka

Poté byly promítnuty tři krátké filmy nadaných českých režisérů mladé generace: Nokturno (2009, 7 min.) Marka Bergera, I am Bigger and Better (2007, 17 min.) Martina Dudy a Bába (2008, 21 min.) Zuzany Špidlové, vždy s krátkou informací o historii filmu a režisérovi. Posledně jmenovaný film získal nejvyšší ocenění v kategorii studentských filmů na filmovém festivalu v Cannes v r. 2009 – Cinéfondation Grand Prize.

Posluchači - Krátké filmy
Diváci v Café Teatret

Po promítání nabídlo velvyslanectví číši českého piva, při níž proběhla podnětná diskuse o tvůrčích poměrech v dánské a české kinematografii.

diskuze - Krátké filmy
Diskuse u číše českého piva