Velvyslanectví České republiky v Kodani

česky  dansk  english 

rozšířené vyhledávání

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přednášky velvyslance v Kodani a Bjärredu

Velvyslanec Zdeněk Lyčka se 24. 4. zúčastnil výroční schůze partnerského sdružení Ballerup-Praha 10, na němž pronesl dánskou verzi přednášky „Česká republika – zajímavá země v srdci Evropy“.

Přednáška Z. Lyčky v Ballerupu

Pozorní posluchači

Spolek, který pod vedením předsedy Bo Fixdahla oslaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku, sdružuje 70 individuálních a 3 kolektivní členy a patří mezi nejaktivnější česko-dánské partnerské organizace.

Předsednictvo sdružení Praha 10-Ballerup (4. zleva je předseda Bo Fixdahl)

Závěrečným bodem kulturního programu výroční schůze bylo vystoupení hudební skupiny Trio Ismena (Monika Malmquistová – housle, Christine Raftová – piano, Ida Nørholmová – violoncello) se skladbami A. Dvořáka (Dumky), C. Nielsena, L. v. Beethovena, A. Piazzoly a P. E. Lange-Müllera.

Trio Ismena

26. dubna pronesl velvyslanec Zdeněk Lyčka přednášku o České republice ve švédštině v Rotary klubu Lomma-Bjärred ve skånském letovisku Bjärred v jižním Švédsku.

Přednáška Z. Lyčky v Bjärredu

Klub byl založen v r. 1991 a jeho partnerskou organizací je Rotary klub v Kongens Lyngby nedaleko Kodaně. Spolupráce různých zájmových sdružení na obou stranách Öresundu je díky pevnému mostnímu spojení Kodaň-Malmö velmi intenzivní, což se týká i obou zmíněných klubů.

Rotary klub Lomma-Bjärred (předseda Royden Carlzon stojí uprostřed)